“V živote neexistuje takmer ani jediný okamih, v ktorom by sme nepotrebovali trpezlivosť.”
 sv. Vincent

Ako sme zaplnili Čutkovskú dolinu

No čo myslíte, ako sa to mohlo stať? Veľmi jednoducho. Dohodli sme sa, že v sobotu 25. júna 2022 si nič neplánujeme a strávime v tejto malebnej doline na Liptove spoločný deň.

Ráno sa sestry zbiehali doslova zo všetkých kútov Slovenska. Čo nás tešilo zvlášť, na toto stretnutie prišli aj naše spolusestry s. Svätoslava a s. Zuzana z Ukrajiny, s ktorými sme sa nevideli asi tri roky.

Počasie nám taktiež prialo. Malá skupinka sestier sa vybrala na neďaleký Jelení vodopád. Pravda je taká, že sa síce vybrala, ale nedošla… Sestry sa po ceste tak družne rozprávali, že ich krok nebol turistický ale prechádzkový 🙂 V polovici cesty sa museli otočiť a vrátiť späť. Nevadí, prídu druhý raz.

Ďalšia skupinka sestier využila čas na volejbal, prechádzku po okolí, zoznamovanie sa s miestnymi kozičkami 🙂 alebo na spoločné „podebatovanie si“.

Spoločne sme slávili i svätú omšu, ktorú pre nás celebroval prof. ThDr. Rastislav Adamko, PhD.

Po nej nás čakal spoločný obed, ktorý nám pripravili v kolibe U dobrého pastiera. Otec Rastislav si pre nás pripravil krátku prednášku na tému „Prečo Ježiš zomrel?“. Na prvé počutie ťažká téma, ale v zásade podstatná. Musíme si priznať, že túto skutočnosť Ježišovej smrti si vysvetľujeme veľmi ľudsky. Keď sa zamýšľame hlbšie, prichádzame na to, že išlo o Božiu voľbu, ako nám ukázať, že nás miluje. Ďakujeme mu za jeho obetu, ktorú priniesol za nás. Boh však od nás žiada nasledovanie a s tým máme často problém. Je množstvo ľudí, ktorý to vo svojom živote dokázali a vytrvali v dobrom. Určite len preto, že dokázali prekročiť svoje vlastné tiene. Vytrvať v dobrom nám pomáha aj to, že sa stretávame s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Preto je dobré, že ako sestry žijeme v komunitách a tak si navzájom pomáhame vytrvať :).